Після повного танення снігу рекомендується очистити газон віяловими граблями. Використовуйте віялові граблі, оскільки городні не підійдуть. Майте на увазі, що слід виконувати загрібання у різних напрямках, щоб ретельно очистити "повсть" (минулорічну траву, що лежала) та залишки опалого листя. Важливо: дану операцію проводити по сухому ґрунту.

                              Використовуйте віялові граблі                                                          Городні граблі можуть залишати нерівності ґрунту

На великих площах цю роботу можна виконати за допомогою скарифікатора. Його вал оснащений різноспрямованими прутами, які збирають рослинне сміття. Вертикально розташовані ножі вертикутера прорізають як прошарок відмерлих рослин на поверхні ґрунту, так і частково надрізають корені живих рослин, що стимулює активний ріст трави. Скарифікація газону – це процес видалення соломи методом вичісування.

Для газонів віком від трьох років рекомендується використовувати вертикутер для вертикального різу. Вал машини обладнаний ножами, які прорізають дернину. Підрізання старих коренів сприяє активному росту молодих корінців трави.

Після танення снігу виконайте аерацію всього газону. На невеликих ділянках це можна зробити за допомогою аераційної підошви чи вил. Проколюйте ґрунт на глибину 5–10 см з інтервалом 10–15 см. Для великих газонів використовуйте аератор. Його вал містить вертикально розташовані трубки, які вирізають невеликі корки з ґрунту.

Під снігом ґрунт стискається, що може призводити до погіршення розвитку кореневої системи та надземної частини рослин. Проколи дозволяють повітрю, воді та поживним речовинам проникати до коренів, поліпшують умови для ґрунтової фауни, підвищують родючість ґрунту та сприяють прискоренню росту трави.

 

Під час механічної обробки забезпечте захист системи автополиву від можливих пошкоджень. Після цього зібрану масу трави та ґрунту можна використовувати для компосту або мульчі.

Після очищення газону відповідно до вищевказаних порад рекомендується провести першу стрижку, вирвати пророслі бур'яни з коренем і два дні поспіль рясно поливати газон.

Після цього можна повернутися до звичайної програми автополиву.

 

Нехай ваш газон тішить вас свою доглянутістю, а усі необхідні інструменти та техніку для догляду за вашим газоном можете придбати в наших магазинах Vikar, що знаходяться в Києві, Вишневому, Броварах та Борисполі.