Розпилювачі призначені для розпилення рідин або порошків для поливу, добрив, захисту рослин. Вони дозволяють виконати ці процедури швидко та без великих фізичних зусиль для садівника. Обприскувачі знадобляться для обробки дерев, виноградників, живоплотів, городніх насаджень, квіткових клумб, кімнатних рослин, а також рослин у теплицях та оранжереях. Ці пристрої користуються популярністю серед садівників, городників, дачників, квітникарів, фермерів та міських служб озеленення.

 

Для правильного вибору розпилювача важливо зрозуміти, який обсяг роботи потрібно буде виконувати. Від цього залежать показники потужності, продуктивності, об'єму бака, дальності напору, а також особливості транспортування. Щоб уникнути плутанини серед сучасного асортименту та купити саме той, який підходить вам, ознайомтеся з цією статтею. У ній ми докладно описали різні типи розпилювачів та їх використання.

Типи садових розпилювачів

Існує кілька основних класифікацій. Згідно з першою, розпилювачі поділяються за типом виконання на ручні, з наплічними або ранцевими ремінцями, моделі на візку. Кожен з них вказує на спосіб транспортування пристрою під час роботи. Якщо робота невелика і маніпуляції тривалі, краще вибрати ручний варіант. Для тривалих робіт з розпилювачем місткістю більше 5 літрів доцільно закріпити його на спині за допомогою ранця або повісити на плече. У цьому випадку вибирайте ранцевий садовий розпилювач. Для комфортної експлуатації важкого розпилювача передбачено візок з колесами, на яку встановлюється наповнений бак.

Наступна класифікація стосується типу приводу. Розрізняють такі розпилювачі:

  • Пульверізаторні
  • Помпові
  • Важільні
  • Акумуляторні
  • Електричні
  • Бензинові

Вибір підходящого варіанту залежить від площі обробки та комфорту в експлуатації. Для малих ділянок досить буде помпового або важільного варіанту. Розпилювати квіти у будинку можна звичайним пульверізатором. У професійних умовах або для обробки великого саду доцільно придбати модель з акумулятором або бензиновий розпилювач. Зверніть увагу, що для роботи в закритому просторі (теплицях) підходять всі пристрої, крім бензинових, через їх вихлопи.

Не всі розпилювачі можуть працювати в вертикальній площині; багато з них подають тиск тільки по горизонталі. Це важливо враховувати, якщо вибираєте розпилювач для саду, де плануєте годувати чи лікувати дерева.

обприскувач для дачі та саду

Обираючи розпилювач, дізнайтеся його технічні характеристики та призначення. Не всі моделі призначені для розпилення сухих складів; багато з них працюють тільки з рідинами. У продажу є універсальні варіанти, які крім рідких і порошкових речовин, розпилюють лаки, фарби, різні масла.

Помпові розпилювачі - практичні помічники на площах до 30 соток. Вони створюють достатній тиск, подають вертикальний і горизонтальний потік, тому часто використовуються при обприскуванні дерев на присадибній ділянці. Їх баки мають об'єм від 2 до 12 літрів, а підкачка тиску в помпі здійснюється рухом рукоятки вгору-вниз.

Схожа конструкція, але з іншим принципом накачування повітря, використовується у важільних ручних розпилювачах. Тиск накачується в резервуарі, а не в помпі, а подача повітря здійснюється за допомогою спеціального важеля біля основи бака. Важільні розпилювачі оснащені баками об'ємом до 16 літрів.

 

Хочете працювати з розпилювачем тривалий час, не докладаючи особливих зусиль? Тоді варто спробувати акумуляторний розпилювач. Його характеризують три слова: тихий, місткий, високопродуктивний. Привід від батареї усуває потребу в фізичних зусилях для накачування тиску. Все, що потрібно робити оператору - натискати на кнопки і направляти потік.

Популярні три типи акумуляторів:

  • свинцево-кислотні,
  • нікель-кадмієві, 
  • літій-іонні.

Плануєте обробку польових ділянок, великих садів чи паркових зон? Тоді розумно вибирати серед бензинових розпилювачів. Вони дозволяють працювати з ємностями до 20 літрів, легко дістають до верхівок дерев телескопічними штангами і готові до багатогодинної експлуатації.

Садові розпилювачі можна придбати на нашому сайті.