Приблизно 30% тепловтрат відбувається через стіни будинку. У результаті цього з'являються збільшені витрати на опалення приміщення та порушений мікроклімат. Комплекс заходів, спрямованих на утеплення обов'язково включає зовнішнє утеплення стін. На ринку існує кілька основних способів утеплення фасадів будівель. Вони відрізняються за ефективністю та вартістю, але важливим фактором кінцевого результату є якість виконаних робіт та дотримання певних інструкцій. На якість впливає безліч факторів, включаючи оточуючу температуру повітря. Багато хто задає питання —  чи можна утеплювати фасад взимку? Розглянемо у цій статті.

Види утеплювачів для фасаду

Поговоримо спочатку про види утеплення фасадів. Два найпопулярніших типи матеріалів для утеплення фасадів — це мінеральна вата та пінополістирол.

Мінеральна вата виготовляється у вигляді плит з шлаків металургії або гірських порід.

До її переваг належать: негорючість; вологостійкість; високі теплоізоляційні властивості; міцність; паропроникність; стійкість до комах; стійкість до перепадів температур; простота в монтажі.

Пінополістирол складається з гранул, які під впливом високої температури з'єднуються на молекулярному рівні. Він на 98% складається з газу. Властивості цього матеріалу різняться залежно від методу виробництва.

До основних переваг відносять: волого- та паропроникність; міцність; біологічна та хімічна стійкість; високі теплоізоляційні властивості; високі звукопоглинаючі властивості; тривалість служби. Пінополістирол не є стійким перед ультрафіолетовими променями, його не використовують у відкритому вигляді, зверху обов'язково повинна наноситися штукатурка або інші облицювальні матеріали.

Типи утеплення фасаду

Існує кілька найпоширеніших типів укладання фасаду, серед яких:

навісний вентильований — між облицюванням та теплоізоляцією залишається повітряна прослойка, оздоблення представлене сайдингом, панелями і т. д.; мокрий або штукатурний — для нанесення останнього шару використовуються вода і штукатурка.

Варіанти утеплення фасадів взимку

Мінусові температури накладають деякі обмеження на роботи з теплоізоляцією приміщення. Мокре утеплення неможливо провести в морози. Якщо був обраний саме такий варіант, але завершити роботи до початку холодів не вдалося, то є витратний, але дієвий спосіб. Робочі ділянки ізолюються від зовнішнього впливу за допомогою плівки, а необхідна для комфортної роботи температура повітря всередині робочої зони підтримується тепловою пушкою. Так можливо провести утеплення фасаду мокрим способом навіть взимку.

Також взимку допустимо використовувати всі сухі способи укладання утеплювача. Оскільки навісний вентильований тип укладання передбачає використання клею і метизів, то мінусові температури абсолютно не заважають роботі. Фінішне оздоблення виробляється за допомогою сайдингу, композитними панелями, профнастилом і т. д. Навіть якщо ви не встигли до початку холодів утеплити фасад, це не є суттєвою проблемою. Роботи можна проводити взимку без шкоди для кінцевого результату. Важливо дотримуватися технологічного процесу та підбирати матеріали з урахуванням зовнішніх умов.

Яка має бути температура для утеплення?

Для здійснення фасадних робіт, оптимальна температура знаходиться в діапазоні від +5 до +30 °C. Це вважається найбільш прийнятною для фасадних робіт, а також нанесення клеїв та штукатурних розчинів. Деякі виробники допускають використання оздоблювальних матеріалів при температурі до -5°C. Проте, рекомендується докладно вивчити інструкції перед використанням.

Яка має бути сила вітру при утепленні фасаду?

Безпека робітників, які працюють на висоті, в першу чергу залежить від сили вітру, що є критичним аспектом. Більшість фасадних робіт виконуються з використанням будівельних лісів, мотузок та будівельних підйомників. Пориви вітру можуть бути небезпечними, навіть загрожувати життю та здоров'ю робітника. Саме тому, згідно з усіма правилами та процедурами безпеки, робота на висоті заборонена при інтенсивних поривчастих вітрах. Крім того, в спекотні літні дні, сильний вітер швидко висушує штукатурні розчини, що щойно були нанесені на фасад будинку, що може негативно вплинути на кінцевий результат.

Яка має бути вологість повітря?

Оптимальний рівень атмосферної вологості повинен знаходитися на рівні близько 65%, і погода повинна бути теплою та без опадів. Також важливо, щоб у переддень робіт не було дощів, оскільки це вважається нормою для атмосферного тиску.

 

Отже, бажання утеплити фасад свого будинку - лише початок. Це складний процес, що вимагає знань у відповідній галузі, точного виконання інструкцій виробника та дотримання температурних режимів. Підбір відповідного періоду для проведення фасадних робіт базується на наступних критеріях:

  1. Технологічний. Погодні умови повинні відповідати рекомендованим виробником температурним режимам для обробки матеріалів.

  2. Завантаженість будівельних бригад. Цей фактор безпосередньо впливає на загальну вартість фасадних робіт.